Mam już stronę internetową. Co teraz?

businessman with laptop thinking at office

Gratulacje! Zdecydowanie się na stronę internetową i jej budowa to ważny krok. Teraz czas na jej promocję i zdobywanie nowych klientów.

Postaram się tutaj przedstawić podstawowe czynności, które każdy właściciel biznesu może zrobić by zwiększyć widoczność swojej strony i firmy online.

Oczywiście nasza firma STRONY #1 oferuje wszystkie te usługi po bardzo przystępnych cenach. Jeśli masz pytania dzwoń (773) 888-7731

Google Analytics i Console

Pierwszy krok – upewnij się, że masz ustawione Google Analytics i Google Console. W większości przypadków (przynajmniej Google Analytics) ustawiane jest po zakończeniu pracy nad stroną, przez firmę budującą stronę.

Google Analytics – serwis ten jest oferowany przez Google za darmo i da Ci dostęp do statystyk odnośnie wizyt na Twojej stronie. Ile osób odwiedziło Twoją stronę, ile podstron zobaczyli na Twojej stronie. Ile czasu spędzili na stronie i wiele, wiele więcej.

Google Console – rownież darmowy serwis oferowany prze Google, który da Ci dostęp do wielu informacji odnośnie tego jak Google widzi Twoją stronę i jakie sa ewntualne problemy z Twoją stroną.

Google My Business

Większość firm kwalifikuje sie na darmowy listing oferowany poprzez Google, który można stworzyć samemu tutaj:
https://www.google.com/business/
Jest to rewelacyjna metoda na zwiększenie widoczności swojej firmy i strony internetowej na lokalnym rynku.

Bing Places i Yelp

Pamiętaj, że poza Google istnieje wiele innych miejsc, gdzie można stworzyć lokalny listing Twojej firmy. Część z tych stron to bardzo specjalistyczne strony i oczywiście nie wszystkie firmy będą mogły dodać swoje dane wszędzie. Jeśli planujesz robić to sam, proponuję zaczac od
– Bing Local: https://www.bingplaces.com/
– Yelp: https://www.yelp.com/

Facebook

Jeśli musisz wybrać jedną socialną platformę, to proponuje skupić się na Facebook (oczywiście są wyjątki). Nie spodziewam się by właściciele wielu firm mieli czas na postowanie na wielu platformach, dlatego w większości przypadków skupiłbym sie na Facebook’u.

Nie tylko jest to bardzo popularna platforma, gdzie za darmo można przedstawić swoją firmę, ale jednocześnie oferuje też możliwość płatnych reklam. I tak naprawde płatne reklamy to jest to co większość firm powinno interesować.

Pay Per Click (PPC)

Płatne reklamy “Pay Per Click” to forma reklamy gdzie biznes płaci za reklamę tylko kiedy ktoś klika na jego ogłoszenie reklamowe. Popularne serwisy oferujące takie usługi to Google Ads, Bing Ads czy wcześniej wspomniany już Facebook.

Pozycjonowanie Stron

Kolejny lub jeden z kroków jakie powinien być podjęty po ukończeniu pracy nas stroną internetową to jej pozycjonowanie. Tutaj zdecydowanie polecam skontaktowanie sie z naszą firmą Strony#1.

Pozoycjonowanie to proces, który może zająć miesiące, czasem nawet lata. Nie jest to szybka metoda pozyskania klientów, ale jeśli Twója firma planuje być na rynku przez dłuzszy okres czasu powinieneś poważnie pomyśleć o pozycjonowaniu Twojej strony.

Pamiętaj, że nie tylko musisz dogonić wszystkie firmy, które od lat są już na dobrych miejscach w wynikach wyszukiwania, ale chcessz być #1 lub przynajmniej w czołówce wyników jakie widzi potencjalny klient.

Masz dodatkowe pytania?
DZWOŃ TERAZ: (773) 888-7731